Rosters of the registered U21 Women’s teams for the 2018-19 season


Team Bernard

Skip – Veronica Bernard

Vice – Claire Randell

Second – Sarah Wallace

Lead – Kyrsten Elson

Fifth – Brittany Elson

Coaches – Marc Bernard

Home Club – Elmira & District Curling Club

Social Media – @TeamVBernard (Twitter), @TeamVeronicaBernard (Instagram), TeamVBernard (Facebook)

Sponsors – Curlers Care, DC Foods, TD Bank


Team Brunton

Skip – Kira Brunton

Vice – Megan Smith

Second – Sara Guy

Lead – Kate Sherry

Coaches – Rodney Guy

Home Club – Curl Sudbury

Social Media – Team Brunton (Facebook)

Sponsors – North Bay Granite Club, Polar Ice Expeditions, Jackman Flower Shop (North Bay), Jim’s Locksmithing, Fountain Tire, Reliable Cleaners


Team Coburn

Skip – Thea Coburn

Vice – Kaelyn Gregory

Second – Calissa Daly

Lead – Alice Holyoke

Coaches – Sean Turriff

Home Club – Dundas Valley Golf and Curling Club

Social Media – @TeamCoburnCurls (Twitter), @teamcoburncurls (Instagram), Team Coburn 2018-19 (Facebook)

Sponsors


Team Doig

Skip – Parker Doig

Vice – Katie Mooradian

Second – Isabelle Allan

Lead – Paige Ghesquire

Coaches – Todd Doig

Home Club

Social Media

Sponsors – MacNeil & Dodd Pharmacy, Court Holdings, RE/MAX Maureen Wildfong, Seaforth NAPA Auto Parts, Seaforth Golf Club, Treen Graphics,
Ayr Farmers Mutual Insurance, Seaforth Rain Gear, Virtual High School


Team Don

Skip – Hannah Don

Vice – Alyson Duguid

Second – Hannah Woods

Lead – Erica Wheatley

Coaches – Steve Szymanski

Home Club – Oshawa Curling Club

Social Media – @CurlTeamDon (Twitter), curlteamdon (Instagram)

Sponsors


Team Gray

Skip – Kayla Gray

Vice – Mikayla Gemmill

Second – Jessica Thorne

Lead – Morgan Typhair

Coaches – Kim Yeoman

Home Club – Perth Curling Club

Social Media – @teamgray76 (Twitter), Team Gray (Facebook)

Sponsors – Magenta Capitol Corporation – Title Sponsor, Hardline Curling – Curling Supplies, AJ Camp and Assoc. – Event Sponsor (Stu Sells Junior Tankard), Lanark Landing – Fritz’s – Event Sponsor (KW Classic Youth Bonspiel)


Team Kastrau

Skip – Lindsay Kastrau

Vice – Sarah Daviau

Second – Lindsay Dubue

Lead – Marcia Richardson

Coach – Doug Kreviazuk

Home Club – Ottawa Hunt Club

Social Media – @teamhuntclub (Facebook)

Sponsors – Goldline, Farm Boy, McLean Siding and Windows, Marlen Technical Services, Municipal Equipment, Pillon Holdings, GAL Power, Toban Electric, Aquaholics, Load King, AJ Stone, Betron Electric, Imperial Electric, Moving Moving and Storage, Kastrau Landscaping


Team Kiemele

Skip – Mackenzie Kiemele

Vice – Emma McKenzie

Second – Audrey Wallbank

Lead – Jessica Filipcic

Coaches – Glenn Paulley

Home Club – Elora Curling Club

Social Media – Team Kiemele (Facebook)

Sponsors – EN-PRO International, Thermo Seal Kawartha Lakes, Top Line Pavement Marking


 Team Linton

Skip – Karen-Amy Linton

Vice

Second – Alison Roach

Lead – Amanda Linton

Fifth – Mackenzie Weedmark

Coaches – David Long

Home Club – Granite Curling Club

Social Media – @TeamLalondeLintoncurls (Facebook),  @lalonde_linton (Twitter),  @team.lalonde.linton (Instagram)

Sponsors – Matco Tools, DD Lalonde Construction, Pine Grove Self Storage


Team Madden/Titkai

Fourth – Sarah Madden

Skip – Erin Titkai

Second – Jade Merkley

Lead – Cloé Bourguignon

Coaches – Delores McCallum

Home Club – Leaside Curling Club

Social Media – team_madden_titkai (Instagram)

Sponsors


Team Steele

Skip – Rachel Steele

Vice – Grace Lloyd

Second – Michaela Robert

Lead – Rebecca Smith

Fifth – Megan Ford

Coaches – Sean Ford

Home Club – Port Perry Curling Club

Social Media -@TeamSteeleCurl (Twitter and Instagram)

Sponsors – Durham Region Dairy Farmers


Team St-Georges

Skip – Laurie St-Georges

Vice – Cynthia St-Georges

Second – Emily Riley

Lead – Noemie Gauthier

Fifth – Meaghan Rivett

Coaches -Michel St-Georges

Home Club – Laval-sur-le-Lac

Social Media – @CurlRockStars (Twitter), TeamStGeorges (Facebook), www.teamstgeorges.com

Sponsors -WFG World Financial Group of Canada, Performance Brush, Excellence Sports Laval, Skotidakis


Team Wallingford

Skip – Emma Wallingford

Vice – Dayna Cullen

Second – Kelsey Cathcart

Lead – Kelly Middaugh

Coaches – Jacques Fradette

Home Club – Carleton Heights Curling Club

Social Media – @TeamWallingford (Facebook and Twitter)

Sponsors – Multiview (Title Sponsor); Goldline (Equipment Sponsor); Elite Curling (Uniform Sponsor); Canadian Tire, Biosteel, sportandwellness.ca (Gold Sponsors); Judy and Bob Middaugh


Team Walsh

Skip – Quinn Walsh

Vice – Chris Kilfoil

Second – Ashley Lemagueresse

Lead – Morgan Blair

Coaches – Dave Blair

Home Club

Social Media – Team Walsh (Facebook)

Sponsors


Team Warriner

Skip – Madelyn Warriner

Vice – Sarah Bailey

Second – Brianne Donegan

Lead – Shannon Warriner

Coaches – Bruce Cox

Home Club – Listowel Curling Club

Social Media – @Team_Warriner (Instagram and Twitter)

Sponsors – Donegan’s Haulage and Ready-Mix, The DiMascio Group Realtors, L. Ferri Kitchens, Hardline Curling, BK Brand Name Clothing, Kitchen Cupboard


 

 

 

 

Rosters of the registered U21 Women’s teams for the 2017-18 season


Team Gray

Skip – Kayla Gray

Vice – Mikayla Gemmill

Second – Jessica Thorne

Lead – Morgan Typhair

Coaches – Kim Yeoman

Home Club – Perth Curling Club

Social Media – Team Gary (Facebook), @teamgray76 (Twitter)

Sponsors


Team Jewer

Skip – Kaitlin Jewer

Vice – Sabrina Anderson

Second – Kelsey Cathcart

Lead – Jo Francolini

Coaches – Craig Jewer

Home Club – Annandale Golf & Curling Club

Social Media

Sponsors – Pro2Col, Goodlife Fitness, Capital Athletic, Academy of Curling


Team Kiemele

Skip – Mackenzie Kiemele

Vice – Emma McKenzie

Second – Audrey Wallbank

Lead – Jessica Filipcic

Coaches – Glenn Paulley

Home Club – Toronto Cricket Skating & Curling Club

Social Media – Team Kiemele (Facebook)

Sponsors – En-Pro International


Team Little

Skip – Marie-Elaine Little

Vice – Lindsay Kastrau

Second – Marcia Richardson

Lead – Jennifer Page

Coaches

Home Club – West Granite Curling Club

Social Media – @teamlittlecurl (Twitter)

Sponsors


 Team Mackay

Skip – Kaleigh Mackay

Vice – Dayna Cullen

Second – Brittany Elson

Lead – Paige Ghesquire

Coaches – Tom Sinclair, Kim Gannon

Home Club – Rideau Curling Club

Social Media – Team Mackay (Facebook), @TeamMackay (Twitter)

Sponsors – MacNeil & Dodd Pharmacy, TAG Dog Training & Education Centre, Treen Graphics Inc,  Executive Golf, Popeye’s Supplements, TD Canada Trust, and Ayr Farmers Mutual Insurance Company


 Team Sutherland

Skip – Sierra Sutherland

Vice – Mychelle Zahab

Second – Julie Breton

Lead – Jocelyn Taylor

Coaches – Beth Calwell

 

Home Club – Manotick Curling Club

Social Media – @sutherlandcurls (Twitter) @team_sutherland (Instagram) Team Sutherland (Facebook)

Sponsors


Team Rozon

Skip – Breanna Rozon

Vice – Melanie Ebach

Second – Kaelyn Gregory

Lead – Jillian Page

Coaches – Sean Turriff

Home Club – Dundas Valley Golf and Country Club

Social Media – @teamrozoncurls (Facebook, Twitter, Instagram)

Sponsors – Guyana Goldfields, Century 21, Performance, Hammond Power Solutions, Tim Hortons, Hy-Grade Roofing, Gates Corporation, Alford Financial, Dundas Valley Golf and Country Club, and TD Bank.   Special Thanks to Robin and Geraldine Thomas for their generous donations


Team Smith-Brunton

Skip – Meagan Smith

Fourth – Kira Brunton

Second – Sara Guy

Lead – Kate Sherry

Coaches – Rodney Guy

Home Club – Curl Sudbury

 

Social Media – Team Smith/Brunton (Facebook)

Sponsors – Ontario Curling Council, Fountain Tire, @HomeEnergy, Reliable, Borr Aggregate, Jackman’s, Tera North, Jim’s Locksmithing, Miller and Urso Surveying Inc


Team Laurie St-Georges

Skip – Laurie St-Georges

Vice – Cynthia St-Georges

Second – Meaghan Rivett

Lead – Emily Riley

Coaches – Michel St-Georges

Home Club – Laval-sur-le-Lac

Social Media – Équipe Laurie St-Georges-Rock Stars (Facebook), @CurlRockStars (Twitter)

Sponsors – WFG World Financial Group, Performance Brush, Excellence Sports Laval, Laval-sur-le-Lac CC, Lennoxville CC and Baie d’Urfe CC


Team Wallingford

Skip – Emma Wallingford

Fourth – Grace Holyoke

Second – Lindsay Dubue

Lead – Hannah Wallingford

Coaches – Doug Kreviazuk

Home Club

Social Media – Team Wallingford (Facebook & Twitter)

Sponsors – Goldline, Multiview Financial Software, GAL, Imperial Electric, Wired Synergy, Betron Electric Ltd., BOYD.ca, McLean Siding & Windows, Steve Au Photography, Toban Electric


Team Walsh

Skip – Quinn Walsh

Fourth – Emma Arnold

Second – Melissa Retz

Lead – Morgan Blair

Coaches – David Blair

Home Club – Annandale Curling Club

Social Media

Sponsors